Zmiany w zarządzie Santander Leasing

Rada Nadzorcza Santander Leasing S.A. powołała na stanowisko prezesa Zarządu spółki, dotychczasowego wiceprezesa Tomasza Jądera. Nowym wiceprezesem został Krzysztof Kowalewski, dotychczasowy dyrektor zarządzający obszarem finansów. Powyższe zmiany są następstwem rezygnacji Szymona Kamińskiego ze stanowiska prezesa Zarządu Santander Leasing. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi.

Nowy zarząd będzie kontynuował strategię rozwoju biznesu leasingowego, tak więc priorytety biznesowe Santander Leasing pozostają bez zmian.

W związku z rezygnacją Rada Nadzorcza podziękowała Szymonowi Kamińskiemu za lata zaangażowania, skutecznego przywództwa i konsekwentnego rozwoju spółki. Santander Leasing, wcześniej jako BZ WBK Leasing od lat notował regularne wzrosty wartości finansowanych przedmiotów, w samym 2018 roku było to +29,2 proc. r/r, co dało kwotę 5,4 mld zł.

- Współpraca z Szymonem przez te kilka ostatnich lat była wspaniałą biznesową podróżą, i jak widać po kondycji spółki o bardzo dobrym efekcie, za co jestem mu osobiście bardzo wdzięczny. Będziemy iść dalej drogą rozwoju naszego biznesu, poprzez współpracę z klientami Grupy Santander, oraz naszymi partnerami: dostawcami środków trwałych. – mówi Tomasz Jąder, nowy prezes Zarządu Santander Leasing.

Tomasz Jąder jest związany ze spółką od samego początku. Ma wykształcenie ekonomiczne zdobyte na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył również Polish Six Sigma Academy (Black Belt). Od 1994 pracuje w Grupie Santander Bank Polska, zaczynając jeszcze w Wielkopolskim Banku Kredytowym, potem Banku Zachodnim WBK. Karierę rozpoczynał w Departamencie Kapitałowym, gdzie był współodpowiedzialny za nowe inwestycje kapitałowe i restrukturyzacyjne oraz nadzór właścicielski. W 1998 roku poprowadził projekt powołania działalności leasingowej w Wielkopolskim Banku Kredytowym. Od tego czasu spółka corocznie zwiększa swoja aktywność na rynku usług finansowania, poszerzając portfolio produktów leasingowych i pożyczkowych, a także obsługując stale rosnącą liczbę klientów biznesowych zarówno w sektorze MŚP, jak i korporacyjnym. Tomasz Jąder to pasjonat klientów i nowych technologii. Jakość i szybkość obsługi klienta w połączeniu z wielkopolską rzetelnością, na każdym etapie współpracy, to wg niego przepis na sukces w branży usługowej oraz finansowej, czyli leasingowej.

Krzysztof Kowalewski, który objął funkcję wiceprezesa zarządu, również pracuje w spółce od początku. Jest absolwentem bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także studiów podyplomowych z zakresu systemów baz danych Politechniki Poznańskiej. Od początku odgrywał aktywną rolę w projektach produktowych i informatycznych, umiejętnie łącząc te działania z obowiązkami w zakresie zarządzania finansami spółki, realizacją projektów kapitałowych i pozyskaniem finansowania zewnętrznego.

Nowy zarząd podkreśla, że strategia rozwoju będzie kontynuowana.

- Wśród zadań, na których skupimy się w najbliższym roku stawiamy m.in. na digitalizację i automatyzację procesów leasingowych, co sukcesywnie zwiększa efektywność Spółki. Nie bez znaczenia pozostają dla nas także działania pro-ekologicznie. Dbałość o środowisko naturalne wyrażamy zarówno w obszarze naszej oferty, np. dzięki promocyjnej ofercie dofinansowania aut elektrycznych, jak i codziennej działalności firmymówi Tomasz Jąder.

- Naszym niezmiennym priorytetem pozostaje rzetelność w relacjach z naszymi klientami oraz wzrost satysfakcji ze świadczonych przez nas usług. Wierzymy, że poprzez uzupełnianie i rozwój oferty produktowej będziemy proponować nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania  – dodaje Krzysztof Kowalewski, nowy wiceprezes Zarządu Santander Leasing.