Santander Leasing rozpoczyna współpracę z Lemken. W ofercie pożyczka 0 proc.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Lemken, Santander Leasing wprowadza dwie promocyjne oferty leasingu i cztery warianty pożyczki. Klienci mogą nabyć urządzenia niemieckiego producenta w opcji 0 proc. Suma wszystkich opłat nie przekroczy wtedy wartości przedmiotu.

-Bardzo się cieszymy, mogąc współpracować z markami cieszącymi się na świecie takim prestiżem jak Lemken – mówi Jakub Poręcki, dyrektor sprzedaży vendorsko - dealerskiej, Santander Leasing. – Firma to jeden z najnowocześniejszych producentów i dystrybutorów pełnej gamy urządzeń do profesjonalnej uprawy roślin. Nasi klienci zyskają więc dostęp do korzystnych ofert finansowania szerokiej gamy produktów niezbędnych w większości gospodarstw rolnych – mówi Jakub Poręcki.

Przedmioty, które będzie finansować Santander Leasing w ramach współpracy to pługi, kultywatory, spulchniacze, głębosze, wały, siewniki i opryskiwacze.

Spółka oferuje dwa warianty leasingu urządzeń Lemken – dla rolników indywidualnych i firm. W obu wersjach opłata przygotowawcza wynosi 1 proc., a pierwsza opłata leasingowa od 1 do 45 proc. Firmy spłacają zobowiązanie w formie rat miesięcznych, a rolnicy mogą wybrać spośród rat miesięcznych kwartalnych i półrocznych.

W przypadku pożyczek, Santander Leasing przygotował trzy warianty 0 proc. i pożyczkę elastyczną. W zależności od wybranej oferty, udział własny wyniesie od 18,699 proc. Klienci mogą wybrać raty miesięczne, kwartalne lub półroczne i okres spłaty od roku do nawet 10 lat w przypadku Pożyczki elastycznej.

Nazwa produktu Pożyczka 0% 13M Pożyczka 0% 25M Pożyczka 0% 36M Pożyczka elastyczna
udział własny 35% 35% 43% od 18,7%
częstotliwość spłaty rat kwartalne/ półroczne kwartalne/ półroczne miesięczne miesięczne/ kwartalne/ półroczne
ilość rat/ wartość procentowa kwartalne = 4x16,26% półroczne = 2x32,52% kwartalne = 8x8,13% półroczne = 4x16,26% 35x1,63% do ustalenia z doradcą
okres umowy 13 m-cy 25 m-cy 35 m-cy
waluta PLN PLN PLN PLN
stopa procentowa stała stała stała stała/ zmienna

Tab.: Szczegóły oferty Santander Leasing pożyczek na produkty Lemken

Mimo danych o słabnącej koniunkturze, inwestycje w sektorze Agro nie ustają. W 2018 roku Santander Leasing sfinansował maszyny i urządzenia rolnicze o wartości 10,5 proc. wyższej niż rok wcześniej. Z raportu „Portret Polskiego Rolnika”, przygotowanego przez Attention Marketing, Agrotime i PMR wynika, że aż 89 proc. ankietowanych rolników zakupiło w ciągu ostatnich trzech lat maszynę lub urządzenie rolnicze. Z kolei 69 proc. ma zamiar dokonać takiej inwestycji w najbliższym czasie.