Santander Leasing i Kubota uruchamiają pierwszy wśród dealerów sprzętu komunalnego produkt najmu – Kubota Rental.

Od lat obie marki bardzo aktywnie działają w obszarze finansowania fabrycznego maszyn i urządzeń w segmencie rolniczym. Poszerzona współpraca to uzupełnienie oferty finansowania sprzętu komunalnego i wprowadzenie pierwszy raz na rynek czterech elastycznych ofert w formie najmu maszyn.

W ofercie Kubota w gamie komunalnej dostępne są trzy główne kategorie maszyn – ciągniki kompaktowe o mocach od 12 do 62 KM, 11 typów kosiarek oraz małe pojazdy użytkowe o nazwie RTV, przeznaczone do poruszania się na ciężkim terenie z różnego rodzaju osprzętem.

- Coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że lepiej wynajmować niż posiadać. Co więcej od lat najem rozwija się dynamicznie na całym świecie. Ten trend idealnie odzwierciedla sens przygotowanej wspólnie z marką Kubota, nowej na polskim rynku oferty najmu sprzętu komunalnego – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.

– Z perspektywy odbiorców naszego rozwiązania nowa oferta ma wymiar nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny. Od lat dostarczamy naszym klientom elastyczne i uniwersalne możliwości inwestowania w środki trwałe ułatwiające prowadzenie biznesu. Propozycja finansowania najmu maszyn komunalnych jest naturalnym krokiem poszerzania oferty o nowe rozwiązania, czego przykładem jest wypracowana wspólnie z partnerem Kubota propozycja: Kubota Finance. Nasza długoletnia współpraca jest bardzo efektywna, tak więc panująca obecnie koniunktura i trendy rynkowe to dobry moment, by ją dodatkowo wzmocnić – dodaje.

Marka Kubota to niekwestionowany lider rynku maszyn komunalnych w Polsce z blisko 44 proc. udziałem w rynku (w zakresie 0 – 40 KM - gama kompaktowa). Z ostatnich danych sprzedaży za okres od stycznia do grudnia 2019 r. producent odnotował 47 proc. wzrost sprzedaży r/r.

- Bardzo cieszymy się z poszerzenia współpracy z Santander Leasing. Główny cel powstania nowych produktów to przygotowanie oferty dla klientów, którzy są zainteresowani najmem średnioterminowym. Mówimy tutaj np. o wygranym przetargu od 1-2 lata, gdzie leasing tego typu urządzeń na tak krótki okres nie jest możliwy. Nas klienci byli dotąd skazani na zakup sprzętu używanego – podkreśla Waldemar Zaremba, szef działu sprzedaży segmentu maszyn komunalnych Kubota. - Druga grupa potencjalnych klientów to podmioty zainteresowane najmem krótkoterminowym (od 1 dnia do 3 miesięcy). Ta oferta skierowana do przedsiębiorców specjalizujących się w określonych działaniach – tutaj zamierzamy zainteresować tych klientów, którzy wykonują mniejsze i krótkie zlecenia o charakterze porządkowym, budowlanym czy ogrodniczym – dodaje.

W ofercie finansowania Santander Leasing, w ramach oferty produktowej Kubota Rental znajdują się wszystkie zarówno nowe, jak i używane do 4 lat maszyny komunalne japońskiego producenta. Wynajem maszyn komunalnych dostępny jest u wybranych autoryzowanych dealerów marki Kubota w Polsce.