Szukaj na stronie

Lista komunikatów Santander Leasing

Ponad 15 proc. klientów Santander Leasing to firmy prowadzone przez kobiety. Spółka chce by było ich znacznie więcej

28 marca 2019

Polki coraz częściej dają wyraz swojej przedsiębiorczości i biznesowych ambicji. Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), 21 proc. firm w zarejestrowanych w naszym kraju należy do pań. Dostrzegając ten wciąż rosnący potencjał Santander Leasing przygotował program wsparcia finansowania inwestycji dla kobiet.

Program finansowania wspierający przedsiębiorcze kobiety to specjalna oferta, którą przygotowaliśmy z okazji 20-lecia działalności w Polsce, ale także wyjście naprzeciw jednemu z największych wyzwań stojących przed współczesną polską gospodarką wyrównywania zawodowych szans kobiet i mężczyzn – tłumaczy Daniel Mrozek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży w Santander Leasing.

Mimo rosnącego udziału kobiet wśród polskich przedsiębiorców, wciąż widać przestrzeń do poprawy. Joost Korte, dyrektor generalny Komisji Europejskiej ds. zatrudnienia i spraw społecznych, podczas niedawnej wizyty w Polsce, wśród najważniejszych wyzwań na lata 2021–2027, obok niekorzystnej sytuacji demograficznej czy potrzeby budowania gospodarki niskoemisyjnej, wymienił wzrost odsetku kobiet na rynku pracy. Problem nierówności płci wykazał również tegoroczny raport GTCI, opracowany przez The Adecco Group, Insead oraz TATA Communications. Polska wypada w nim bardzo dobrze pod kątem równych możliwości edukacyjnych chłopców i dziewcząt (4 miejsce na świecie), ale dużo gorzej pod względem szans na sprawowanie kierowniczych stanowisk (80 miejsce na świecie) i równości płac (49 miejsce).

- Udział firm prowadzonych przez kobiety wśród klientów Santander Leasing, systematycznie rośnie - mówi Daniel Mrozek. - W 2018 roku to już ponad 15 proc. Łączna wartość sfinansowanych aktywów w ubiegłym roku to niemalże 0,5 mld zł - dodaje.

programu finansowania inwestycji przedsiębiorczych kobiet oferowanego przez Santander Leasing może skorzystać każda kobieta, bez względu na czas prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka proponuje paniom zastosowanie uproszczonych procedur oceny wniosków na sfinansowanie środków trwałych do wartości 500 tys. zł, a okres finansowania może wynieść do 72 miesięcy. Decyzja wydawana jest w zaledwie kilka minut, ponieważ w procedurze uproszczonej nie ma potrzeby przedstawiania dokumentów finansowych firmy oraz zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego. Wystarczy oświadczenie o przychodach. W ofercie Santander Leasing znajdują się również produkty dla start-upów, czyli firm które dopiero rozpoczęły działalność.

Finansowanie to nie wszystko – do programu wspierania inwestycji przedsiębiorczych kobiet oferowanego przez Santander Leasing dołączony został również pakiet ubezpieczenia office assistance za złotówkę. Leasingodawca gwarantuje pełen pakiet pomocy technicznej i obsługi serwisowej, np. przy awarii urządzeń biurowych czy drzwi do biura, a także profesjonalne wsparcie prawne. Ubezpieczenie zapewnia interwencję specjalisty i pomoc w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych (np.: pożar, zalanie czy stłuczenie szyby), kradzieży z włamaniem czy w momencie wystąpienia awarii sprzętu IT.

Jakie inwestycje mogą finansować w ramach programu kobiety? Niemal wszystkie środki trwałe niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej – pojazdy osobowe, dostawcze do 3,5 tony, samochody ciężarowe czy maszyny i urządzenia.

- Nasze doświadczenia pokazują, że nie ma dużych różnic w przedmiotach finansowanych przez kobiety i mężczyzn. Wśród ciekawych środków trwałych, które sfinansowaliśmy dla firm prowadzonych przez kobiety był między innymi dźwig o wartości blisko 18 milionów złotych, system spadochronowy czy przenośny egzoszkielet do reedukacji chodu. Polskie kobiety biznesu są tak samo wszechstronne jak panowie – podsumowuje Daniel Mrozek.

Środki, które służą wsparciu finansowania inwestycji kobiet pochodzą z Banku Rozwoju Rady Europy (CEB). Santander Leasing podpisał kolejną umowę o współpracy w październiku 2018 r.