BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym SUBARU Import Polska. Zgodnie z zawartą umową Spółka będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej Subaru w pełnym zakresie finansowania przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Wyniki, jakie branża leasingowa odnotowała na początku 2017 r. w segmencie pojazdów są dobrym prognostykiem na nadchodzące miesiące. Tylko w pierwszym kwartale rynek leasingowy odnotował bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów osobowych, których dynamika wyniosła prawie +23 proc. r/r) przy ponad 6 mld zł wartości nowych kontraktów. Podobnie bardzo optymistycznie prezentują się dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). W grupie samochodów osobowych w czerwcu 2017 r. odnotowano utrzymujący się od kwietnia 2015 r. (27. miesiąc z rzędu) i nieprzerwanie od początku roku wzrost rejestracji nowych pojazdów osobowych, w samym tylko czerwcu zarejestrowano wzrost o ponad 7 proc. r/r. oraz o ponad 6 proc. więcej niż w maju br.

- Cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów osobowych. Zgodnie z przewidywaniami ten segment środków trwałych będzie w kolejnych latach w dalszym ciągu dominującym na rynku leasingu w Polsce. Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów osobowych, a dane płynące z polskiej gospodarki są tylko potwierdzeniem tego. Od początku 2017 r. nastroje przedsiębiorców z sektora przemysłowego są coraz lepsze – najwyższe od marca 2015 r. Czerwiec to dalsza poprawa obecnych i przyszłych nastrojów, a bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł o ponad 11 proc. r/r – mówi Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w BZ WBK Leasing. – Decyzja o podpisaniu umowy z Subaru Import Polska nie tylko realizuje naszą strategią dalszego rozwoju, ale przede wszystkim, z czego jesteśmy dumni, zapewni naszemu Partnerowi bezpieczne i elastyczne formy finansowania aut Subaru, atrakcyjne i dostosowane do potrzeb naszych wspólnych Klientów.

Finansowanie Subaru

W świetle nowej oferty leasingu firmy mogą sfinansować nowy samochód z szerokiego portfolio marki Subaru już w pożyczce 0% nawet na 3 lata. Na podobne warunki mogą również liczyć osoby prywatne, które zechcą zainteresować się zakupem pojazdów marki Subaru. Płatność zobowiązań może nastąpić zarówno w ratach rocznych, ale także jest możliwość rozłożenia finansowania na raty miesięczne.

- BZ WBK Leasing to solidny partner finansowy i właśnie dlatego podjęliśmy decyzję, że nasze auta będą finansowane przez tę właśnie instytucję – wskazuje Witold Rogalski, Prezes Zarządu Subaru Import Polska. – Zależy nam na tym, żeby finansowanie przygotowane dla naszych klientów było bezpieczne i zgodne z najwyższymi standardami. – dodaje Witold Rogalski.

- Przygotowana wspólnie z naszym Partnerem oferta finansowania pożyczką i leasingiem to szeroki wachlarz możliwości skierowany zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Dzisiaj klienci firm leasingowych oczekują nie tylko atrakcyjnej ceny związanej z finansowanym przedmiotem. Aby sprostać wymaganiom i móc konkurować na rynku musimy zapewnić elastyczność, komfortowy proces oraz bezpieczeństwo dokonywanej transakcji. To najważniejsze cechy, którymi kierują się klienci przy zakupie pojazdu. Jestem przekonany, że przygotowana wspólnie z Subaru Import Polska oferta spotka się z zainteresowaniem rynku – podsumowuje Tomasz Sudaj.

W przygotowanej nowej ofercie finansowania przez BZ WBK Leasing dostępne są wszystkie modele aut marki Subaru.