BZ WBK Leasing wspólnie z Oddziałami Banku na AGRO SHOW 2014

XVI edycję Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2014 w ciągu czterech dni odwiedziło blisko 150 tysięcy osób. Podczas tego najważniejszego wydarzenia dla branży rolniczej w Polsce zaprezentowało się ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli BZ WBK Leasing, jednego z liderów finansowania maszyn i urządzeń dla sektora rolnego na polskim rynku leasingu oraz Doradców i Dyrektorów z Oddziałów Banku BZ WBK. którzy prezentowali ofertę finansowania sprzętu rolniczego.

W trakcie targów zwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi i najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi oraz nowościami rynkowymi producentów wszystkich światowych marek. Na powierzchni wystawy, która liczyła ponad 130 hektarów swoje stoiska zaprezentowało ponad 100 zagranicznych firm z 16 krajów. Wystawa cieszyła się również dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli mediów - akredytowało się około 110 polskich i zagranicznych dziennikarzy.

19 września 2014 r. podczas pierwszego dnia AGRO SHOW 2014 swoją premierę miała nowa marka finansowania fabrycznego Kubota Finance, która powstała w wyniku współpracy pomiędzy producentem japońskich ciągników Kubota oraz BZ WBK Leasing. Oferta Kubota Finance zapewnia klientom przede wszystkim elastyczność w doborze optymalnej oferty finansowej, dopasowanej do specyfiki produktów międzynarodowego koncernu KUBOTA i indywidualnych oczekiwań naszych wspólnych Klientów. Dodatkowo dla podkreślenia nowej marki wprowadzona została promocja „Ubezpieczenie za 1 zł” na wybrane modele ciągników KUBOTA, dzięki której klient otrzymuje atrakcyjne finansowanie oraz ofertę ubezpieczenia za 1 zł brutto.

Przyciągające uwagę wspólne stoisko BZ WBK Leasing i ZETOR Polska, kolejnego dostawcy z którym współpracujemy w ramach finansowania fabrycznego, odwiedziło liczne grono klientów, którzy chętnie zasięgali informacji bezpośrednio u naszych Doradców Leasingowych na temat produktów BZWBK Leasing w programie Zetor Finance.

Na terenie całej wystawy można było spotkać przedstawicieli BZ WBK Leasing oraz przybyłych z Makroregionów Doradców Banku Zachodniego WBK wraz z zaproszonymi klientami segmentu AGRO, którzy byli zainteresowani tak nowinkami sprzętowymi jak i możliwościami ich finasowania.

- Rolnicy coraz częściej oczekują oferty produktowej i finansowej w jednym miejscu. To zapewniamy naszym Klientom już dzisiaj, dzięki programom finansowania fabrycznego dostępnym u dealerów marki Zetor, Kubota i Weidemann. Jako jedyna firma na rynku posiadamy wyspecjalizowaną sieć ponad 70 Doradców Agrobiznesu na terenie całej Polski. Nasi specjaliści są przygotowani i ukierunkowani wyłącznie na współpracę z Klientami branży rolnej. Ich wiedza nie ogranicza się tylko do zagadnień finansowych, bowiem często są to ludzie znający realia pracy w gospodarstwie. W 2015 r. planowany jest wzrost liczby dedykowanych rolnictwu doradców do ponad 100 przedstawicieli. – mówi Jacek Zwierski, Dyrektor ds. Rynku Rolnego w BZ WBK Leasing.

Oddziały Regionu Głogów drugi rok z rzędu zorganizowały wyjazdy rolników na AGRO SHOW. W tym roku postanowiliśmy zorganizować wyjazd na większą skalę z uwagi na osiągnięty sukces biznesowy w roku poprzednim. Dzięki wspólnej akcji wyjechało 6 pełnych autobusów rolników ( około 250 osób ) pod opieką dyrektorów i pracowników oddziałów. Wspólnie spędzony czas był dobrym momentem na rozmowy biznesowe podczas których rolnicy bardzo chętnie dzieli się doświadczeniami i informacjami na temat swoich planów rozwojowych związanych z zakupem ziemi czy sprzętu rolniczego. Organizacja wyjazdu przyniosła oddziałom regionu wiele nowych relacji i kontaktów biznesowych, z których powstają już pierwsze transakcje – podkreśla Elżbieta Szefler-Lewandowska Dyrektor 1 Regionu w Głogowie.

- Widzimy ogromny potencjał dalszego rozwoju sprzedaży realizowanej we współpracy z Bankowością Oddziałową w sektorze rolnym. Obecnie wszystkim Oddziałom z potencjałem w agrobiznesie dedykowaliśmy wyspecjalizowanego doradcę leasingowego. Dzięki temu docieramy do naszych klientów z kompleksową ofertą, zarówno finansowania środków trwałych pożyczką leasingową jak i palety produktów banku BZWBK stworzonych z myślą o przedsiębiorcy rolnym. Specjalizacja i współpraca to fundamenty dalszego rozwoju pozycji naszej Grupy w tym segmencie rynku - dodaje Tomasz Sudaj, Dyrektor Zarządzający ds. Strategii Rynkowej w BZ WBK Leasing.

W samym tylko drugim kwartale BZ WBK Leasing odnotował rekordowy wynik na poziomie 155 mln zł w finansowaniu maszyn rolniczych. Jest to rezultat lepszy o 27% w porównaniu do pierwszego kwartału br. i aż o 51% lepszy niż przed rokiem. Tym samym udział naszej spółki leasingowej w rynku finansowania rolnictwa wyniósł ponad 21%. Imponujące osiągnięcia w tym zakresie, to zdecydowanie zasługa sieci doradców Agro, współpracy z dostawcami, w tym przede wszystkim cieszących się ogromną popularnością produktów w programach Zetor Finance i Kubota Finance, współpracy z Bankowością Oddziałową i atrakcyjności od wielu lat wyspecjalizowanej i dedykowanej sektorowi rolnemu oferty produktowej.