BZ WBK Leasing na Polagra 2014

360 wystawców reprezentujących 400 marek, blisko 42 tysiące odwiedzających, w tym prawie 200 akredytowanych dziennikarzy – to bilans piątej już edycji Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA-PREMIERY. Przedstawiciele BZ WBK Leasing również byli obecni podczas wydarzenia, w trakcie którego przedstawili nie tylko ofertę finansowania sprzętu rolniczego, ale także nowość – promocyjną ofertę finansowania samochodów dla rolników.

W trakcie targów zwiedzający mieli okazję obejrzeć kilka tysięcy ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, które zostały zaprezentowane na 50 tys. m2. Goście targów mogli również wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, wśród których znalazły się m.in. szkolenia, warsztaty oraz konferencje, takie jak „Bioenergia w Rolnictwie”, „Rewolucja genomowa w Selekcji Bydła Mlecznego”, „X Forum Rzepakowe”, „Konferencja Hodowlana Ambasady Norwegii” czy „Wspólna Polityka Rolna 2014-2020”.

Stoisko BZ WBK Leasing przyciągnęło liczne grono Klientów, którzy mogli porozmawiać doradcami finansowaniu inwestycji. W trakcie spotkań goście stoiska mieli również okazję zapoznać się z najnowszą promocyjną ofertą „Samochody czekają. Weź pożyczkę rolniczą”.

- Inwestycje rolnicze w Polsce mają nadal wielki potencjał. Finansowanie rolnictwa należy do kluczowych sektorów działalności BZ WBK Leasing, co potwierdza rosnący co roku udział tych transakcji w liczbie zawieranych przez nas umów. Od dobrych kilku lat jesteśmy niezmiennie w czołówce firm finansujących inwestycje w rolnictwie. Firma w całym 2013 r. osiągnęła w segmencie Agro, w przeciwieństwie do ujemnego wyniku branży, dodatnią dynamikę +40% r/r - powiedział Szymon Kamiński, prezes zarządu BZ WBK Leasing. – Zależy nam na tym, aby być ważnym partnerem dla rolnika i mieć najszerszą ofertę na rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się na bardzo widoczną i przyciągającą uwagę obecność na targach. W trakcie wydarzenia zaprezentowaliśmy przede wszystkim najnowszą ofertę pożyczki, stanowiącą uzupełnienie naszej kompleksowej propozycji dla segmentu AGRO.

BZ WBK Leasing jako jedyna firma na rynku ma wyspecjalizowaną sieć ponad 40 doradców dedykowanych tylko do obsługi sektora rolniczego. Do końca I kwartału 2014 r. planowana jest rozbudowa sieci do ponad 50 przedstawicieli. Rolnicy coraz częściej oczekują oferty produktowej i finansowej w jednym miejscu, dlatego dzięki bardzo dobrej współpracy z dostawcami, specjaliści spółki doradzają nie tylko jak sfinansować sprzęt, ale i jaki konkretnie wybrać.

Piotr Domagała, Dyrektor ds. rynku rolnego BZ WBK Leasing podkreśla, że w ubiegłym roku BZ WBK Leasing sfinansowało ponad 1500 maszyn rolniczych, przy czym coraz większą rolę w tej puli ogrywa finansowanie fabryczne. Jakość i skuteczność tego modelu finansowania rośnie z roku na rok. BZ WBK Leasing coraz większy nacisk kładzie na taki model wspólnego działania z dostawcami. Dzięki temu udział spółki w finansowaniu ciągników r/r wzrósł z 7% do ponad 10%, co oznacza ze BZ WBK Leasing finansuje co trzeci ciągnik w ramach finansowania fabrycznego.