Biuro prasowe

Komunikaty prasowe

51 proc. małych firm w Polsce jest świadomych ekologicznie

Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla wszystkich Polaków. Jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami i konsumentami, więc ta postawa znajduje swoje odzwierciedlenie w priorytetach firm. Wyniki badania „Leasing Index 2019” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazują, że ponad 50 proc. z nich podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Więcej »

56 proc. małych firm w Polsce planuje rozwój.

„Leasing Index 2019”: Ponad połowa małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 roku. Wobec 41 proc. przedsiębiorców spodziewających się pogorszenia koniunktury w 2019 r. tylko 22 proc. z nich przygotowuje się na taką ewentualność.

Więcej »

Większe firmy są bardziej świadome.

Mogłoby się wydawać, że w mniejszych firmach – tych na początku ścieżki rozwoju, z mniejszymi przychodami, konieczność wspierania inwestycji zewnętrznymi formami finansowania jest wyższa. Wyniki badania „Leasing Index” wskazują jednak, że im więcej pracowników zatrudnia firma, tym chętniej korzysta z leasingu. Z czego wynika taka zależność?

Więcej »

Zmiany w zarządzie Santander Leasing

Rada Nadzorcza Santander Leasing S.A. powołała na stanowisko prezesa Zarządu spółki, dotychczasowego wiceprezesa Tomasza Jądera. Nowym wiceprezesem został Krzysztof Kowalewski, dotychczasowy dyrektor zarządzający obszarem finansów. Powyższe zmiany są następstwem rezygnacji Szymona Kamińskiego ze stanowiska prezesa Zarządu Santander Leasing. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi.

Więcej »

Santander Leasing flotowym liderem innowacyjności

Santander Leasing został uhonorowany nagrodą „Flotowy Lider Innowacyjności” podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019”. Organizatorzy docenili najlepszy produkt finansowy wspierający eko-mobilność - leasing 100% na finansowanie aut elektrycznych.

Więcej »

Plastik rośnie w siłę. Polacy pokochali karty paliwowe

Karty paliwowe, umożliwiające bezgotówkowe płatności na stacjach zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka i wykraczają daleko poza wygodę, jaką daje płatność „plastikiem” i brak konieczności noszenia gotówki – wynika z badania przeprowadzonego przez Santander Leasing, Civitta Polska i Attention Marketing.

Więcej »

Auta elektryczne w leasingu 100%. Santander Leasing przedłuża promocję

Santander Leasing zdecydował o przedłużeniu promocji obejmującej finansowanie aut elektrycznych. Klienci będą mogli skorzystać z oferty leasingu 100% do końca czerwca 2019 roku. Spółka jest pionierem w obszarze finansowania „elektryków” w Polsce. Już w 2010 r., jeszcze jako BZ WBK Leasing, była pierwszą firmą leasingową w naszym kraju, która wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów.

Więcej »

120 mln euro dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Santander Leasing z dofinansowaniem Banku Rozwoju Rady Europy

Santander Leasing rozszerza współpracę z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Kolejne 120 milionów euro zostanie przeznaczone na wspieranie projektów inwestycyjnych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. W ramach tego programu finansowane będą inwestycje promujące utrzymywanie, tworzenie nowych miejsc pracy lub rozwój produktów, które w dłuższej perspektywie będą umożliwiały wzrost zatrudnienia i dochodów w gospodarce.

Więcej »

Nowe nazwy spółek leasingowych Banku Zachodniego WBK. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse zmienią się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse. Klienci i partnerzy nie odczują zmian.

W ślad za decyzją akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK S.A. o zmianie nazwy na Santander Bank Polska S.A., również walne zgromadzenia BZ WBK Leasing S.A. i BZWBK F24 S.A., a także zgromadzenie wspólników BZ WBK Finanse Sp. z o.o. podjęły decyzje o zmianie nazw odpowiednio na Santander Leasing S.A., Santander F24 S.A. oraz Santander Finanse Sp. z o.o. Zmiana nazw spółek jest bezpośrednim następstwem przynależności do Grupy Santander. Spółki zaczną posługiwać się nowymi nazwami po uzyskaniu wpisu w rejestrze przedsiębiorców, co jest planowane na wrzesień.

Więcej »

Polacy przekonują się do elektro-mobilności

Wzrosła liczba Polaków, którzy rozważają zakup samochodu elektrycznego. Taką możliwość dopuszcza już 17 proc. kierowców - wynika z Barometru Elektromobilności 2018, opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). W ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego badania, elektrykami interesowało się 12,4 proc. nabywców.

Więcej »

Rynek leasingu z solidną 20-procentową dynamiką wzrostu. BZ WBK Leasing rośnie szybciej niż konkurencja

Pierwszy kwartał 2018 roku przyniósł kolejne rekordy w branży leasingowej. Łączna wartość przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe wzrosła aż o 20,9 proc. r/r – czyli więcej niż prognozowali eksperci. Pierwsze trzy miesiące roku były rekordowe również dla BZWBK Leasing. Spółka sfinansowała środki trwałe warte 1,165 mld złotych, czyli o 32,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i aż o 11 pp. powyżej rynku.

Więcej »

Czy eko-leasing podbije polski rynek aut elektrycznych?

Liczba aut elektrycznych na polskich drogach będzie się podwajać co półtora do dwóch lat. Tym samym BZ WBK Leasing wpisując się w dynamiczny rozwój tego segmentu rynku rozwija ofertę. Od połowy marca br. Spółka daje możliwość skorzystania z promocyjnej oferty leasingu 100 proc. na finansowanie aut elektrycznych. Już kilka lat temu, bo w 2010 r. BZ WBK Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów w Polsce.

Więcej »

Kolejne rekordy branży leasingowej

Rok 2017 był kolejnym, w którym branża leasingowa odnotowała rekordowe wyniki. Łączna wartość sfinansowanych środków trwałych wyniosła 67,8 mld złotych, czyli 15,7 proc. więcej niż przed rokiem. To było również najlepsze 12 miesięcy w historii BZ WBK Leasing, który sfinansował środki trwałe warte blisko 4,2 mld złotych i niezmiennie pozostaje liderem finansowania maszyn i urządzeń.

Więcej »

Ogólne warunki umowy leasingu – co musisz o nich wiedzieć?

Jednym z najważniejszych elementów umowy leasingu jest tzw. OWUL, czyli ogólne warunki umowy leasingu. Zapisy OWUL precyzują dokładnie prawa i obowiązki jakie mają leasingobiorca i leasingodawca. Przed podpisaniem umowy, warto je dokładnie poznać. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Więcej »

50 mln euro na inwestycje proekologiczne

BZ WBK Leasing poszerza swoją ofertę finansowania inwestycji proekologicznych. Dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), spółka przeznaczy 50 mln euro na finansowanie modernizacji polskich przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej, energii odnawialnej, zarządzania odpadami czy zasobami wody oraz inne projekty związane z ochroną środowiska naturalnego.

Więcej »

Wskaźniki gospodarcze napędzają rynek leasingu - dalsze wzrosty w BZ WBK Leasing

W drugim kwartale 2017 r. BZ WBK Leasing sfinansował ruchomości o łącznej wartości ponad 1,12 mld zł netto, co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku o 13,8 proc. Należy podkreślić, że wzrosty w drugim kwartale zostały odnotowane w większości kategorii środków trwałych, co pozwala przewidywać kolejne bardzo dobre miesiące w tym roku.

Więcej »

BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym SUBARU Import Polska. Zgodnie z zawartą umową Spółka będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej Subaru w pełnym zakresie finansowania przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Więcej »

BZ WBK Leasing finansuje elektromobilną rewolucję w komunikacji miejskiej

Umowa między Miejskimi Zakładami Autobusowymi (MZA) w Warszawie, a konsorcjum składającym się z Solaris Bus&Coach i BZ WBK Leasing została podpisana 18 lipca w Warszawie. Dziesięć nowych elektrycznych autobusów wyjedzie na ulice stolicy na początku 2018 roku. Łączna kwota finansowania zagwarantowanego przez Spółkę w formie leasingu finansowego opiewa na ponad 30 milionów złotych i stanowi znaczny udział w rozwoju elektromobilności miejskiej w Polsce.

Więcej »