Biuro prasowe

Komunikaty prasowe

30.04.2020

Santander Leasing z tytułem Marka Godna Zaufania

Zaszczytny tytuł Marka Godna Zaufania 2020 w kategorii leasing trafił do Santander Leasing. Jak co roku organizator badania poprosił przedsiębiorców o spontaniczne wskazanie w 25 kategoriach produktów i usług, do których prezesi i kadra kierownicza mają największe zaufanie. Liderem badania w branży leasingowej został Santander Leasing.

Więcej »

23.04.2020

Eko-inwestycje na dużym plusie

Santander Leasing w całym pierwszym kwartale 2020 r. sfinansował eko-inwestycje o łącznej wartości 107 mln zł, tj. +27 proc. r/r. W tym na szczególną uwagę zasługuje kategoria pojazdów hybrydowych i elektrycznych, gdzie wzrost osiągnął +352 proc. r/r oraz panele słoneczne +346 proc. r/r.

Więcej »

24.03.2020

Santander Leasing wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców

W odpowiedzi na sytuację i w trosce o klientów spółka wprowadza szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o 6 miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne spółka odstępuje od opłat za odroczenie spłat rat.

Więcej »

23.03.2020

Działamy razem! Odroczenie spłaty zobowiązań (epidemia koronawirusa).

Potwierdzamy, że Santander Leasing nie zmienia numerów kont do wpłat, telefonów, adresów stron www. Niezależnie od okoliczności, w Santander Leasing zawsze jesteśmy razem z naszymi klientami. Dlatego reagujemy na sytuację wywołaną koronawirusem. Troszczymy się o naszych klientów, jako odpowiedzialna społecznie firma będziemy ich wspierać w trudnych sytuacjach i wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Udostępniliśmy naszym klientom możliwość zdalnego składania wniosków o odroczenie spłaty zobowiązań.

Więcej »

17.03.2020

Informacja o próbach oszustw w Internecie

Szanowni Państwo, niestety coraz częściej pojawiają się informacje, że oszuści wykorzystują sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Potwierdzamy, że Santander Leasing nie zmienia numerów kont do wpłat, telefonów, adresów stron www. Prosimy nie odpowiadać na takie prośby, które mogą się podszywać pod naszą firmę.

Więcej »

13.03.2020

Informacja dotycząca działań realizowanych w związku z wirusem Covid-19 (koronawirus)

Grupa Santander aktywnie monitoruje sytuację dotyczącą koronawirusa. Działamy zgodnie z wytycznymi odpowiednich władz. Wdrażamy w życie rekomendacje i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia oraz instytucji rządowych na każdym z rynków, gdzie obecna jest Grupa Santander. Działania takie realizowane są także na rynku polskim, przez podmioty wchodzące w skład grupy kapitałowej Santander Bank Polska.

Więcej »

13.02.2020

Santander Leasing upraszcza finansowanie OZE

Opublikowane pod koniec zeszłego roku projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają znaczący wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych już w 2020 r. W trend ochrony środowiska i wspierania inwestycji efektywnych energetycznie od lat wpisuje się w działalność Santander Leasing, który w lutym 2020 r. rozszerzył ofertę finansowania szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50kW i wartości nieprzekraczającej 300 tys. zł netto.

Więcej »

04.02.2020

Santander Leasing – wynik roczny podobny do 2018 r. i ponadrynkowe wzrosty w finansowaniu całego segmentu maszyn i urządzeń

2019 r. w dalszym ciągu był udany dla branży leasingowej, która jak podaje ZPL sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości ponad 77 mld zł (-5,8 proc. r/r). Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje na poziomie prawie 5,3 mld zł, rejestrując ponadrynkowe wzrosty w dynamice w finansowaniu całego segmentu maszyn i urządzeń (+7,9 proc. r/r).

Więcej »

19.12.2019

340 mln zł na efektywność energetyczną dla małych i średnich firm

Santander Leasing, jedna z największych spółek leasingowych w Polsce, podpisał kolejną umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Wsparcie w wysokości 340 mln zł (80 mln Euro) zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji w projekty mające na celu zrównoważone zużycie energii oraz zmniejszenie emisji CO2 w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce. Przyznana przez EBOR pożyczka - tym razem w ramach programu PolGEFF Leasing Framework - to już kolejne finansowanie, jakie przyznane Santander Leasing na wsparcie inwestycji energooszczędnych oraz pozytywnie wpływających na środowisko.

Więcej »

12.11.2019

Santander Leasing i Korbanek łączą siły

Dzięki nawiązaniu współpracy z jednym z największych importerów sprzętu rolniczego w Europie, Santander Leasing wprowadza trzy specjalne oferty finansowania fabrycznego skierowanego do rolników indywidualnych, jak i przedsiębiorców działających w sektorze agro.

Więcej »

31.07.2019

51 proc. małych firm w Polsce jest świadomych ekologicznie

Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla wszystkich Polaków. Jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami i konsumentami, więc ta postawa znajduje swoje odzwierciedlenie w priorytetach firm. Wyniki badania „Leasing Index 2019” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazują, że ponad 50 proc. z nich podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Więcej »

11.07.2019

56 proc. małych firm w Polsce planuje rozwój.

„Leasing Index 2019”: Ponad połowa małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 roku. Wobec 41 proc. przedsiębiorców spodziewających się pogorszenia koniunktury w 2019 r. tylko 22 proc. z nich przygotowuje się na taką ewentualność.

Więcej »

08.07.2019

Większe firmy są bardziej świadome.

Mogłoby się wydawać, że w mniejszych firmach – tych na początku ścieżki rozwoju, z mniejszymi przychodami, konieczność wspierania inwestycji zewnętrznymi formami finansowania jest wyższa. Wyniki badania „Leasing Index” wskazują jednak, że im więcej pracowników zatrudnia firma, tym chętniej korzysta z leasingu. Z czego wynika taka zależność?

Więcej »

08.07.2019

Zmiany w zarządzie Santander Leasing

Rada Nadzorcza Santander Leasing S.A. powołała na stanowisko prezesa Zarządu spółki, dotychczasowego wiceprezesa Tomasza Jądera. Nowym wiceprezesem został Krzysztof Kowalewski, dotychczasowy dyrektor zarządzający obszarem finansów. Powyższe zmiany są następstwem rezygnacji Szymona Kamińskiego ze stanowiska prezesa Zarządu Santander Leasing. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi.

Więcej »

11.04.2019

Santander Leasing flotowym liderem innowacyjności

Santander Leasing został uhonorowany nagrodą „Flotowy Lider Innowacyjności” podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019”. Organizatorzy docenili najlepszy produkt finansowy wspierający eko-mobilność - leasing 100% na finansowanie aut elektrycznych.

Więcej »

28.03.2019

Ponad 15 proc. klientów Santander Leasing to firmy prowadzone przez kobiety. Spółka chce by było ich znacznie więcej

Polki coraz częściej dają wyraz swojej przedsiębiorczości i biznesowych ambicji. Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), 21 proc. firm w zarejestrowanych w naszym kraju należy do pań. Dostrzegając ten wciąż rosnący potencjał Santander Leasing przygotował program wsparcia finansowania inwestycji dla kobiet.

Więcej »

24.01.2019

Plastik rośnie w siłę. Polacy pokochali karty paliwowe

Karty paliwowe, umożliwiające bezgotówkowe płatności na stacjach zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka i wykraczają daleko poza wygodę, jaką daje płatność „plastikiem” i brak konieczności noszenia gotówki – wynika z badania przeprowadzonego przez Santander Leasing, Civitta Polska i Attention Marketing.

Więcej »

21.01.2019

Auta elektryczne w leasingu 100%. Santander Leasing przedłuża promocję

Santander Leasing zdecydował o przedłużeniu promocji obejmującej finansowanie aut elektrycznych. Klienci będą mogli skorzystać z oferty leasingu 100% do końca czerwca 2019 roku. Spółka jest pionierem w obszarze finansowania „elektryków” w Polsce. Już w 2010 r., jeszcze jako BZ WBK Leasing, była pierwszą firmą leasingową w naszym kraju, która wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów.

Więcej »

08.01.2019

120 mln euro dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Santander Leasing z dofinansowaniem Banku Rozwoju Rady Europy

Santander Leasing rozszerza współpracę z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Kolejne 120 milionów euro zostanie przeznaczone na wspieranie projektów inwestycyjnych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. W ramach tego programu finansowane będą inwestycje promujące utrzymywanie, tworzenie nowych miejsc pracy lub rozwój produktów, które w dłuższej perspektywie będą umożliwiały wzrost zatrudnienia i dochodów w gospodarce.

Więcej »

Nowe nazwy spółek leasingowych Banku Zachodniego WBK. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse zmienią się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse. Klienci i partnerzy nie odczują zmian.

W ślad za decyzją akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK S.A. o zmianie nazwy na Santander Bank Polska S.A., również walne zgromadzenia BZ WBK Leasing S.A. i BZWBK F24 S.A., a także zgromadzenie wspólników BZ WBK Finanse Sp. z o.o. podjęły decyzje o zmianie nazw odpowiednio na Santander Leasing S.A., Santander F24 S.A. oraz Santander Finanse Sp. z o.o. Zmiana nazw spółek jest bezpośrednim następstwem przynależności do Grupy Santander. Spółki zaczną posługiwać się nowymi nazwami po uzyskaniu wpisu w rejestrze przedsiębiorców, co jest planowane na wrzesień.

Więcej »

Polacy przekonują się do elektro-mobilności

Wzrosła liczba Polaków, którzy rozważają zakup samochodu elektrycznego. Taką możliwość dopuszcza już 17 proc. kierowców - wynika z Barometru Elektromobilności 2018, opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). W ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego badania, elektrykami interesowało się 12,4 proc. nabywców.

Więcej »

Rynek leasingu z solidną 20-procentową dynamiką wzrostu. BZ WBK Leasing rośnie szybciej niż konkurencja

Pierwszy kwartał 2018 roku przyniósł kolejne rekordy w branży leasingowej. Łączna wartość przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe wzrosła aż o 20,9 proc. r/r – czyli więcej niż prognozowali eksperci. Pierwsze trzy miesiące roku były rekordowe również dla BZWBK Leasing. Spółka sfinansowała środki trwałe warte 1,165 mld złotych, czyli o 32,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i aż o 11 pp. powyżej rynku.

Więcej »

Czy eko-leasing podbije polski rynek aut elektrycznych?

Liczba aut elektrycznych na polskich drogach będzie się podwajać co półtora do dwóch lat. Tym samym BZ WBK Leasing wpisując się w dynamiczny rozwój tego segmentu rynku rozwija ofertę. Od połowy marca br. Spółka daje możliwość skorzystania z promocyjnej oferty leasingu 100 proc. na finansowanie aut elektrycznych. Już kilka lat temu, bo w 2010 r. BZ WBK Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów w Polsce.

Więcej »

Kolejne rekordy branży leasingowej

Rok 2017 był kolejnym, w którym branża leasingowa odnotowała rekordowe wyniki. Łączna wartość sfinansowanych środków trwałych wyniosła 67,8 mld złotych, czyli 15,7 proc. więcej niż przed rokiem. To było również najlepsze 12 miesięcy w historii BZ WBK Leasing, który sfinansował środki trwałe warte blisko 4,2 mld złotych i niezmiennie pozostaje liderem finansowania maszyn i urządzeń.

Więcej »

Ogólne warunki umowy leasingu – co musisz o nich wiedzieć?

Jednym z najważniejszych elementów umowy leasingu jest tzw. OWUL, czyli ogólne warunki umowy leasingu. Zapisy OWUL precyzują dokładnie prawa i obowiązki jakie mają leasingobiorca i leasingodawca. Przed podpisaniem umowy, warto je dokładnie poznać. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Więcej »

50 mln euro na inwestycje proekologiczne

BZ WBK Leasing poszerza swoją ofertę finansowania inwestycji proekologicznych. Dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), spółka przeznaczy 50 mln euro na finansowanie modernizacji polskich przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej, energii odnawialnej, zarządzania odpadami czy zasobami wody oraz inne projekty związane z ochroną środowiska naturalnego.

Więcej »

Wskaźniki gospodarcze napędzają rynek leasingu - dalsze wzrosty w BZ WBK Leasing

W drugim kwartale 2017 r. BZ WBK Leasing sfinansował ruchomości o łącznej wartości ponad 1,12 mld zł netto, co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku o 13,8 proc. Należy podkreślić, że wzrosty w drugim kwartale zostały odnotowane w większości kategorii środków trwałych, co pozwala przewidywać kolejne bardzo dobre miesiące w tym roku.

Więcej »

BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym SUBARU Import Polska. Zgodnie z zawartą umową Spółka będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej Subaru w pełnym zakresie finansowania przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Więcej »

BZ WBK Leasing finansuje elektromobilną rewolucję w komunikacji miejskiej

Umowa między Miejskimi Zakładami Autobusowymi (MZA) w Warszawie, a konsorcjum składającym się z Solaris Bus&Coach i BZ WBK Leasing została podpisana 18 lipca w Warszawie. Dziesięć nowych elektrycznych autobusów wyjedzie na ulice stolicy na początku 2018 roku. Łączna kwota finansowania zagwarantowanego przez Spółkę w formie leasingu finansowego opiewa na ponad 30 milionów złotych i stanowi znaczny udział w rozwoju elektromobilności miejskiej w Polsce.

Więcej »