Biuro prasowe

Komunikaty prasowe

29.07.2020

Santander Leasing – ponadrynkowe wzrosty w finansowaniu pojazdów oraz maszyn i urządzeń.

Jak podaje ZPL przez pierwsze sześć miesięcy br. branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości 29,8 mld zł (-24 proc. r/r). Na tym tle dużo lepiej wypadł Santander Leasing, który w pierwszym półroczu sfinansował inwestycje na poziomie prawie 2 265 mln zł, rejestrując przy tym ponadrynkowe wzrosty w dynamice finansowania pojazdów osobowych i ciężarowych do 3,5t oraz całego segmentu maszyn i urządzeń.

Więcej »

22.06.2020

Rekordowa dynamika finansowania eko-pojazdów Santander Leasing został partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

Od 26 czerwca firmy zainteresowane inwestycjami w pojazdy elektryczne mogę liczyć na dofinansowanie takich zakupów w ramach programu „eVAN” oraz „Koliber”. Zapowiedziany program wpisuje się w trend zwiększonego poziomu zainteresowania firm pozyskiwaniem zielonych inwestycji. Tylko od stycznia do końca maja br. Santander Leasing sfinansował eko-pojazdy o łącznej wartości ponad 50 mln zł, co daje rekordową dynamikę 165 proc. r/r. W II połowie czerwca Spółka przedłużyła ofertę leasingu pojazdów elektrycznych 100 proc. oraz uatrakcyjniła propozycję finansowania hybryd do poziomu 102 proc.

Więcej »

17.06.2020

Santander Leasing został partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

Santander Leasing podpisał umowę o współpracy z Accelpoint w ramach programu AccelUp, którego celem jest globalna akceleracja innowacyjnych technologii finansowych, ubezpieczeniowych i telekomunikacyjnych wśród start-upów. Wsparcie obejmuje możliwość pozyskania dofinansowania do 200 tys. zł oraz wsparcie business know-how w postaci 100 godzin konsultacji w dziedzinie technologii, biznesu, projektowania oraz prawa. Startupy, które widzą szansę we współpracy z Santander Leasing, mogą aplikować do programu AccelUp, którego trzecia runda rekrutacji trwa do 30 czerwca.

Więcej »

30.04.2020

Santander Leasing z tytułem Marka Godna Zaufania

Zaszczytny tytuł Marka Godna Zaufania 2020 w kategorii leasing trafił do Santander Leasing. Jak co roku organizator badania poprosił przedsiębiorców o spontaniczne wskazanie w 25 kategoriach produktów i usług, do których prezesi i kadra kierownicza mają największe zaufanie. Liderem badania w branży leasingowej został Santander Leasing.

Więcej »

23.04.2020

Eko-inwestycje na dużym plusie

Santander Leasing w całym pierwszym kwartale 2020 r. sfinansował eko-inwestycje o łącznej wartości 107 mln zł, tj. +27 proc. r/r. W tym na szczególną uwagę zasługuje kategoria pojazdów hybrydowych i elektrycznych, gdzie wzrost osiągnął +352 proc. r/r oraz panele słoneczne +346 proc. r/r.

Więcej »

24.03.2020

Santander Leasing wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców

W odpowiedzi na sytuację i w trosce o klientów spółka wprowadza szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o 6 miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne spółka odstępuje od opłat za odroczenie spłat rat.

Więcej »

23.03.2020

Działamy razem! Odroczenie spłaty zobowiązań (epidemia koronawirusa).

Potwierdzamy, że Santander Leasing nie zmienia numerów kont do wpłat, telefonów, adresów stron www. Niezależnie od okoliczności, w Santander Leasing zawsze jesteśmy razem z naszymi klientami. Dlatego reagujemy na sytuację wywołaną koronawirusem. Troszczymy się o naszych klientów, jako odpowiedzialna społecznie firma będziemy ich wspierać w trudnych sytuacjach i wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Udostępniliśmy naszym klientom możliwość zdalnego składania wniosków o odroczenie spłaty zobowiązań.

Więcej »

17.03.2020

Informacja o próbach oszustw w Internecie

Szanowni Państwo, niestety coraz częściej pojawiają się informacje, że oszuści wykorzystują sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Potwierdzamy, że Santander Leasing nie zmienia numerów kont do wpłat, telefonów, adresów stron www. Prosimy nie odpowiadać na takie prośby, które mogą się podszywać pod naszą firmę.

Więcej »

13.03.2020

Informacja dotycząca działań realizowanych w związku z wirusem Covid-19 (koronawirus)

Grupa Santander aktywnie monitoruje sytuację dotyczącą koronawirusa. Działamy zgodnie z wytycznymi odpowiednich władz. Wdrażamy w życie rekomendacje i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia oraz instytucji rządowych na każdym z rynków, gdzie obecna jest Grupa Santander. Działania takie realizowane są także na rynku polskim, przez podmioty wchodzące w skład grupy kapitałowej Santander Bank Polska.

Więcej »

13.02.2020

Santander Leasing upraszcza finansowanie OZE

Opublikowane pod koniec zeszłego roku projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (KPEiK 2030) zakładają znaczący wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych już w 2020 r. W trend ochrony środowiska i wspierania inwestycji efektywnych energetycznie od lat wpisuje się w działalność Santander Leasing, który w lutym 2020 r. rozszerzył ofertę finansowania szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50kW i wartości nieprzekraczającej 300 tys. zł netto.

Więcej »

04.02.2020

Santander Leasing – wynik roczny podobny do 2018 r. i ponadrynkowe wzrosty w finansowaniu całego segmentu maszyn i urządzeń

2019 r. w dalszym ciągu był udany dla branży leasingowej, która jak podaje ZPL sfinansowała środki trwałe o łącznej wartości ponad 77 mld zł (-5,8 proc. r/r). Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje na poziomie prawie 5,3 mld zł, rejestrując ponadrynkowe wzrosty w dynamice w finansowaniu całego segmentu maszyn i urządzeń (+7,9 proc. r/r).

Więcej »

19.12.2019

340 mln zł na efektywność energetyczną dla małych i średnich firm

Santander Leasing, jedna z największych spółek leasingowych w Polsce, podpisał kolejną umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Wsparcie w wysokości 340 mln zł (80 mln Euro) zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji w projekty mające na celu zrównoważone zużycie energii oraz zmniejszenie emisji CO2 w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce. Przyznana przez EBOR pożyczka - tym razem w ramach programu PolGEFF Leasing Framework - to już kolejne finansowanie, jakie przyznane Santander Leasing na wsparcie inwestycji energooszczędnych oraz pozytywnie wpływających na środowisko.

Więcej »

12.11.2019

Santander Leasing i Korbanek łączą siły

Dzięki nawiązaniu współpracy z jednym z największych importerów sprzętu rolniczego w Europie, Santander Leasing wprowadza trzy specjalne oferty finansowania fabrycznego skierowanego do rolników indywidualnych, jak i przedsiębiorców działających w sektorze agro.

Więcej »

31.07.2019

51 proc. małych firm w Polsce jest świadomych ekologicznie

Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla wszystkich Polaków. Jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami i konsumentami, więc ta postawa znajduje swoje odzwierciedlenie w priorytetach firm. Wyniki badania „Leasing Index 2019” zrealizowanego przez Santander Leasing wskazują, że ponad 50 proc. z nich podejmuje działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Więcej »

11.07.2019

56 proc. małych firm w Polsce planuje rozwój.

„Leasing Index 2019”: Ponad połowa małych polskich przedsiębiorstw zamierza zwiększyć skalę swej działalności. Stanowi to wzrost aż o 21 proc. w stosunku do 2016 roku. Wobec 41 proc. przedsiębiorców spodziewających się pogorszenia koniunktury w 2019 r. tylko 22 proc. z nich przygotowuje się na taką ewentualność.

Więcej »

08.07.2019

Większe firmy są bardziej świadome.

Mogłoby się wydawać, że w mniejszych firmach – tych na początku ścieżki rozwoju, z mniejszymi przychodami, konieczność wspierania inwestycji zewnętrznymi formami finansowania jest wyższa. Wyniki badania „Leasing Index” wskazują jednak, że im więcej pracowników zatrudnia firma, tym chętniej korzysta z leasingu. Z czego wynika taka zależność?

Więcej »

08.07.2019

Zmiany w zarządzie Santander Leasing

Rada Nadzorcza Santander Leasing S.A. powołała na stanowisko prezesa Zarządu spółki, dotychczasowego wiceprezesa Tomasza Jądera. Nowym wiceprezesem został Krzysztof Kowalewski, dotychczasowy dyrektor zarządzający obszarem finansów. Powyższe zmiany są następstwem rezygnacji Szymona Kamińskiego ze stanowiska prezesa Zarządu Santander Leasing. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi.

Więcej »

11.04.2019

Santander Leasing flotowym liderem innowacyjności

Santander Leasing został uhonorowany nagrodą „Flotowy Lider Innowacyjności” podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019”. Organizatorzy docenili najlepszy produkt finansowy wspierający eko-mobilność - leasing 100% na finansowanie aut elektrycznych.

Więcej »

28.03.2019

Ponad 15 proc. klientów Santander Leasing to firmy prowadzone przez kobiety. Spółka chce by było ich znacznie więcej

Polki coraz częściej dają wyraz swojej przedsiębiorczości i biznesowych ambicji. Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), 21 proc. firm w zarejestrowanych w naszym kraju należy do pań. Dostrzegając ten wciąż rosnący potencjał Santander Leasing przygotował program wsparcia finansowania inwestycji dla kobiet.

Więcej »

24.01.2019

Plastik rośnie w siłę. Polacy pokochali karty paliwowe

Karty paliwowe, umożliwiające bezgotówkowe płatności na stacjach zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka i wykraczają daleko poza wygodę, jaką daje płatność „plastikiem” i brak konieczności noszenia gotówki – wynika z badania przeprowadzonego przez Santander Leasing, Civitta Polska i Attention Marketing.

Więcej »

21.01.2019

Auta elektryczne w leasingu 100%. Santander Leasing przedłuża promocję

Santander Leasing zdecydował o przedłużeniu promocji obejmującej finansowanie aut elektrycznych. Klienci będą mogli skorzystać z oferty leasingu 100% do końca czerwca 2019 roku. Spółka jest pionierem w obszarze finansowania „elektryków” w Polsce. Już w 2010 r., jeszcze jako BZ WBK Leasing, była pierwszą firmą leasingową w naszym kraju, która wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów.

Więcej »

08.01.2019

120 mln euro dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Santander Leasing z dofinansowaniem Banku Rozwoju Rady Europy

Santander Leasing rozszerza współpracę z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Kolejne 120 milionów euro zostanie przeznaczone na wspieranie projektów inwestycyjnych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. W ramach tego programu finansowane będą inwestycje promujące utrzymywanie, tworzenie nowych miejsc pracy lub rozwój produktów, które w dłuższej perspektywie będą umożliwiały wzrost zatrudnienia i dochodów w gospodarce.

Więcej »