Biuro prasowe

Komunikaty prasowe

Nowe nazwy spółek leasingowych Banku Zachodniego WBK. BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse zmienią się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse. Klienci i partnerzy nie odczują zmian.

W ślad za decyzją akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK S.A. o zmianie nazwy na Santander Bank Polska S.A., również walne zgromadzenia BZ WBK Leasing S.A. i BZWBK F24 S.A., a także zgromadzenie wspólników BZ WBK Finanse Sp. z o.o. podjęły decyzje o zmianie nazw odpowiednio na Santander Leasing S.A., Santander F24 S.A. oraz Santander Finanse Sp. z o.o. Zmiana nazw spółek jest bezpośrednim następstwem przynależności do Grupy Santander. Spółki zaczną posługiwać się nowymi nazwami po uzyskaniu wpisu w rejestrze przedsiębiorców, co jest planowane na wrzesień.

Więcej »

Polacy przekonują się do elektro-mobilności

Wzrosła liczba Polaków, którzy rozważają zakup samochodu elektrycznego. Taką możliwość dopuszcza już 17 proc. kierowców - wynika z Barometru Elektromobilności 2018, opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). W ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego badania, elektrykami interesowało się 12,4 proc. nabywców.

Więcej »

Rynek leasingu z solidną 20-procentową dynamiką wzrostu. BZ WBK Leasing rośnie szybciej niż konkurencja

Pierwszy kwartał 2018 roku przyniósł kolejne rekordy w branży leasingowej. Łączna wartość przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe wzrosła aż o 20,9 proc. r/r – czyli więcej niż prognozowali eksperci. Pierwsze trzy miesiące roku były rekordowe również dla BZWBK Leasing. Spółka sfinansowała środki trwałe warte 1,165 mld złotych, czyli o 32,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i aż o 11 pp. powyżej rynku.

Więcej »

Czy eko-leasing podbije polski rynek aut elektrycznych?

Liczba aut elektrycznych na polskich drogach będzie się podwajać co półtora do dwóch lat. Tym samym BZ WBK Leasing wpisując się w dynamiczny rozwój tego segmentu rynku rozwija ofertę. Od połowy marca br. Spółka daje możliwość skorzystania z promocyjnej oferty leasingu 100 proc. na finansowanie aut elektrycznych. Już kilka lat temu, bo w 2010 r. BZ WBK Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów w Polsce.

Więcej »

Kolejne rekordy branży leasingowej

Rok 2017 był kolejnym, w którym branża leasingowa odnotowała rekordowe wyniki. Łączna wartość sfinansowanych środków trwałych wyniosła 67,8 mld złotych, czyli 15,7 proc. więcej niż przed rokiem. To było również najlepsze 12 miesięcy w historii BZ WBK Leasing, który sfinansował środki trwałe warte blisko 4,2 mld złotych i niezmiennie pozostaje liderem finansowania maszyn i urządzeń.

Więcej »

Ogólne warunki umowy leasingu – co musisz o nich wiedzieć?

Jednym z najważniejszych elementów umowy leasingu jest tzw. OWUL, czyli ogólne warunki umowy leasingu. Zapisy OWUL precyzują dokładnie prawa i obowiązki jakie mają leasingobiorca i leasingodawca. Przed podpisaniem umowy, warto je dokładnie poznać. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Więcej »

50 mln euro na inwestycje proekologiczne

BZ WBK Leasing poszerza swoją ofertę finansowania inwestycji proekologicznych. Dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), spółka przeznaczy 50 mln euro na finansowanie modernizacji polskich przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej, energii odnawialnej, zarządzania odpadami czy zasobami wody oraz inne projekty związane z ochroną środowiska naturalnego.

Więcej »

Wskaźniki gospodarcze napędzają rynek leasingu - dalsze wzrosty w BZ WBK Leasing

W drugim kwartale 2017 r. BZ WBK Leasing sfinansował ruchomości o łącznej wartości ponad 1,12 mld zł netto, co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku o 13,8 proc. Należy podkreślić, że wzrosty w drugim kwartale zostały odnotowane w większości kategorii środków trwałych, co pozwala przewidywać kolejne bardzo dobre miesiące w tym roku.

Więcej »

BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru

BZ WBK Leasing został oficjalnym partnerem i operatorem finansowym SUBARU Import Polska. Zgodnie z zawartą umową Spółka będzie dostarczać rozwiązania finansowe, narzędzia i obsługę dla sieci dealerskiej Subaru w pełnym zakresie finansowania przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Więcej »

BZ WBK Leasing finansuje elektromobilną rewolucję w komunikacji miejskiej

Umowa między Miejskimi Zakładami Autobusowymi (MZA) w Warszawie, a konsorcjum składającym się z Solaris Bus&Coach i BZ WBK Leasing została podpisana 18 lipca w Warszawie. Dziesięć nowych elektrycznych autobusów wyjedzie na ulice stolicy na początku 2018 roku. Łączna kwota finansowania zagwarantowanego przez Spółkę w formie leasingu finansowego opiewa na ponad 30 milionów złotych i stanowi znaczny udział w rozwoju elektromobilności miejskiej w Polsce.

Więcej »